Mydło z oliwy z oliwek z olejkiem lawendowym 100g

  • Producent: ExtraVergine Saponi Naturali, Sycylia Włochy
  • Dostępność: Jest
    KOSZT DOSTAWY:
    POLSKA – GRATIS od 200zł
    WARSZAWA i OKOLICE – GRATIS od 100zł
25,50 zł
cena produktu z VAT
szt.

Wykonane wyłącznie z oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, bez użycia innych olejów (palmowy, kokosowy itp.) i tak, aby nie zmieniać licznych substancji, w które ten drogocenny olej jest bardzo bogaty. Następnie odstawia się go na 3 do 6 miesięcy, aby zakończyć proces zmydlania. Rezultatem jest doskonałe mydło zmiękczające i nawilżające, bogate w glicerynę roślinną, która nie jest usuwana, ale pozostaje w mydle.

JAK TEGO UŻYĆ
Może być stosowany do mycia rąk lub twarzy lub stosowany podczas kąpieli lub prysznica do oczyszczania skóry całego ciała. Stosowany na twarz, wystarczy wmasować w mokre dłonie i delikatnie wmasować w twarz, dobrze spłukując. Już od pierwszej aplikacji na twarz lub ciało zauważysz różnicę w porównaniu z innymi mydłami. Skóra jest miękka, idealnie czysta i przyjemnie nawilżona.
Mydło produkowane jest wyłącznie z oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, bez oleju palmowego (palminian sodu, nasiona palmy sodowej) lub kokosowego (kakat sodu). Procentowa zawartość oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia jest zatem znacznie wyższa niż w kostkach mydła wykonanych z mieszanek innych olejów.

Zielone złoto dla twojej skóry
Oliwa z oliwek znana jest od czasów starożytnych ze swoich dobroczynnych właściwości na skórze. Jest bogaty w kwasy tłuszczowe (w tym nienasycone), które działają zmiękczająco, regenerująco i ochronnie na skórę. Zawiera również frakcję zwaną niezmydlającą się, składającą się ze skwalenu, alkoholi i steroli, bardzo podobną do struktury sebum, a zatem zdolną do odtworzenia frakcji tłuszczowej płaszcza hydrolipidowego skóry, oprócz obecności witamin A, E i D.

Z olejkiem lawendowym
Olejek eteryczny z lawendy, otrzymywany przez destylację z parą wodną z kwitnących wierzchołków rośliny o tej samej nazwie, ma dobre działanie przeciwbakteryjne i interesujące działanie przeciwgrzybicze. Jest również w stanie wywierać działanie przeciwdrgawkowe i uspokajające. Ciekawe właściwości przeciwzapalne przypisuje się olejkowi lawendowemu.

Inne substancje nie zawarte
▪ BEZ LAURYLUSARIANU SODOWEGO / LAURYLOWEGO SODOWEGO
▪ BEZ SEGO BYDŁA (łojanu sodu)
▪ BEZ AMIN I AMINOPOCHODNYCH (Cocamide DEA / MEA / TEA)
▪ BEZ OLEJÓW PEG, PPG i MINERALNYCH (Paraffinum Liquidum)
▪ BEZ SILIKONÓW (Dimetikon, Cyklometikon, Cyklopentasiloksan)

SKŁADNIKI
oliwian sodu*, kolofonium, kwas cytrynowy, olejek lawendowy (lawendowy)**, perfumy (linalool, kumaryna)

* Sodium Olivat: to mydło z oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, stworzone przez nas przez połączenie oliwy z oliwek (Olea Europaea Fruit Oil) najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia i pochodzącej z upraw ekologicznych, z wodorotlenkiem sodu (wodorotlenek sodu).

** z upraw ekologicznych