Donnafugata_SUL VULCANO_Etna Bianco_ Sicilia DOC

  • Producent: Donnafugata Vigneti e Cantine, Sycylia_Włochy
  • Dostępność: Jest
    KOSZT DOSTAWY:
    POLSKA – GRATIS od 200zł
    WARSZAWA i OKOLICE – GRATIS od 100zł
164,00 zł
cena produktu z VAT
szt.

Wyjatkowe białe wytrawne wino, ze szczepu rdzennie sycylijskiego Carricante, uprawianego na zboczach Etny.  Słomkowo-żółty kolor ze złotymi refleksami. W nosie prezentuje wyrafinowany bukiet białych kwiatów połączony z delikatnymi cytrusowymi i roślinnymi zapachami, a następnie mineralne nuty krzemienia. Na podniebieniu otula świezością, charakteryzuje się wyraźną mineralnością i trwałością.

Ciekawostka: na etykiecie widnieje bogini wulkanu. Jej intensywne kolory, czerwony, żółty, opalizująca czerń to kolory najwyższego aktywnego wulkanu w Europie. Starożytne, potężne i kobiece bóstwo: „Góra”, jak miejscowi nazywają Etnę. „Sul Vulcano” to deklaracja miłości: czyste wino o wyraźnej mineralności, które pozwala oddychać energią tego wyjątkowego miejsca położonego w centrum Morza Śródziemnego.

Dopasowanie do potraw:

Idealne do skorupiaków, pierwszych dań wegetariańskich i borowików.

Podawać mocno schłodzone, w temperaturze 12-14°C.

Donnafugata,której siedziba znajduje się w Marsali - to jeden z najbardziej cenionych producentów Sycylii i jeden z tych, którzy w ostatnich dekadach wyciągnęli wyspę z prowincji winiarskiej Europy. Donnafugata ma szczególny sentyment do Lamparta ("Il Gattopardo" - powieść włoskiego pisarza Giuseppe Tomasie di Lampedusa, dzieła napisanego w konwencji powieści XIX-wiecznej, ukazującej schyłek świata starej burbońskiej arystokracji na Sycylii w czasach zjednoczenia Włoch). Firma wzięła nazwę od powieściowej posiadłość rodu Salina, w której rozgrywa się lwia część akcji. Niektóre z etykiet są też inspirowane  powieściowymi postaciami.