Donnafugata_SEDARA_Nero d'Avola, Sicilia DOC

  • Producent: Donnafugata Vigneti e Cantine, Sycylia_Włochy
  • Dostępność: Jest
    KOSZT DOSTAWY:
    POLSKA – GRATIS od 200zł
    WARSZAWA i OKOLICE – GRATIS od 100zł
89,00 zł
cena produktu z VAT
szt.

Wino czerwone, wytrawne, świeże i przyjemne, prezentuje słodki bukiet z intensywnymi aromatami owoców z czerwonym miąższem (czereśnie), z pojawiającymi się nutami kwiatów róży. W ustach odnajdziemy idealną ciągłość smaku i węchu, z ożywionymi aromatami przypraw i świeżą kwasowością.
Ciekawostka: Nazwa pochodzi od nazwiska rodziny Angeliki, w wykonaniu niesamowitej Claudii Cordinale w filmie “Lampart” Luchino Visconti, a to wino wprowadza w samo serce miękkiej rzeczywistości. Etykietka ukazuje winnicę Contessa Entellina oraz tereny, gdzie zakorzenione są autochtoniczne szczepy wina Sedara.

Dopasowanie do potraw:

Świetnie pasuje do makaronów na bazie mięsnych sosów, dań z czerwonym mięsem. Do spróbowania także ze świeżo upieczonym tuńczykiem.

Donnafugata,której siedziba znajduje się w Marsali - to jeden z najbardziej cenionych producentów Sycylii i jeden z tych, którzy w ostatnich dekadach wyciągnęli wyspę z prowincji winiarskiej Europy. Donnafugata ma szczególny sentyment do Lamparta ("Il Gattopardo" - powieść włoskiego pisarza Giuseppe Tomasie di Lampedusa, dzieła napisanego w konwencji powieści XIX-wiecznej, ukazującej schyłek świata starej burbońskiej arystokracji na Sycylii w czasach zjednoczenia Włoch). Firma wzięła nazwę od powieściowej posiadłość rodu Salina, w której rozgrywa się lwia część akcji. Niektóre z etykiet są też inspirowane  powieściowymi postaciami.