Donnafugata_DEA VULCANO_ Etna Rosso, Sicilia DOC

  • Producent: Donnafugata Vigneti e Cantine, Sycylia_Włochy
  • Dostępność: Jest
    KOSZT DOSTAWY:
    POLSKA – GRATIS od 200zł
    WARSZAWA i OKOLICE – GRATIS od 100zł
164,00 zł
cena produktu z VAT
szt.

Wyjątkowe czerwone, wytrawne wino ze szczepów rdzennie sycylijskich, uprawianych na zboczach Etny w lekko rubinowym kolorze. Wino o wyrafinowanych nutach czerwonych owoców (dzikie truskawki) i fiołków. Wyczuwalne przyprawy w postaci pieprzu i słodki smak tabaki. Świeże, miękkie o zrównoważonym i soczystym finiszu.

Dopasowanie do potraw:

Doskonale pasuje do przystawek, takich jak wędliny i sezonowane sery oraz dań kuchni śródziemnomorskiej. Świetnie sprawdzi się jako partner do mięs oraz roślin strączkowych.

Donnafugata,której siedziba znajduje się w Marsali - to jeden z najbardziej cenionych producentów Sycylii i jeden z tych, którzy w ostatnich dekadach wyciągnęli wyspę z prowincji winiarskiej Europy. Donnafugata ma szczególny sentyment do Lamparta ("Il Gattopardo" - powieść włoskiego pisarza Giuseppe Tomasie di Lampedusa, dzieła napisanego w konwencji powieści XIX-wiecznej, ukazującej schyłek świata starej burbońskiej arystokracji na Sycylii w czasach zjednoczenia Włoch). Firma wzięła nazwę od powieściowej posiadłość rodu Salina, w której rozgrywa się lwia część akcji. Niektóre z etykiet są też inspirowane  powieściowymi postaciami.