Donnafugata_DAMARINO_Ansonica, Sicilia DOC

  • Producent: Donnafugata Vigneti e Cantine, Sycylia_Włochy
  • Dostępność: Jest
    KOSZT DOSTAWY:
    POLSKA – GRATIS od 200zł
    WARSZAWA i OKOLICE – GRATIS od 100zł
89,00 zł
cena produktu z VAT
szt.

Białe wytrawne wino o delikatnym jasno słomkowym kolorze, łączy łagodne aromaty białych kwiatów bzu oraz nut owocowych, jak brzoskwinia i cytrusy. W ustach lekkie z przyjemnym, miękkim finiszem.

Ciekawostka: Etykieta Damarino przedstawia kobietę oraz kwitnące kwiaty winogron, będące synonim jej witalności i kobiecości. Powstała według gry artysty, zaskakująca jak samo wino. Dla winnicy Donnafugata wybór nowej etykiety jest aktem miłości, który rodzi się z chęci zaskakiwania w dalszym ciągu odbiorcę. Nie tylko poprzez artystyczną odsłonę wina, ale również organoleptyczną jakość. Niekończące się obrazy kobiety na etykietach Donnafugata opowiadają o emocjach, jakie może sprezentować samo wino.

Dopasowanie do potraw:

Świetne jako aperitif oraz z lekkimi daniami na bazie owoców morza i ryb.

Donnafugata,której siedziba znajduje się w Marsali - to jeden z najbardziej cenionych producentów Sycylii i jeden z tych, którzy w ostatnich dekadach wyciągnęli wyspę z prowincji winiarskiej Europy. Donnafugata ma szczególny sentyment do Lamparta ("Il Gattopardo" - powieść włoskiego pisarza Giuseppe Tomasie di Lampedusa, dzieła napisanego w konwencji powieści XIX-wiecznej, ukazującej schyłek świata starej burbońskiej arystokracji na Sycylii w czasach zjednoczenia Włoch). Firma wzięła nazwę od powieściowej posiadłość rodu Salina, w której rozgrywa się lwia część akcji. Niektóre z etykiet są też inspirowane  powieściowymi postaciami.