Donnafugata_ANTHILIA_Catarratto, Sicilia DOC

  • Producent: Donnafugata Vigneti e Cantine, Sycylia_Włochy
  • Dostępność: Jest
    KOSZT DOSTAWY:
    POLSKA – GRATIS od 200zł
    WARSZAWA i OKOLICE – GRATIS od 100zł
89,00 zł
cena produktu z VAT
szt.

Białe, wytrawne wino, świeże, złożone, charakteryzuje się odpowiednią struktura i mineralnością. Wyczuwalne są w nim nuty owoców o białym miąższu (gruszka, nektarynka) oraz lekki aromat grejpfruta.

Ciekawostka: Etykietka obrazuje twarz tajemniczej kobiety uciekającej, jak cały naród Elymianów. Anthilia to nazwa nadana w epoce rzymskiej dla obszaru Rocca di Entella, w gminie Contessa Entellina. Dzisiaj Anthilia to wino, które identyfikuje się z antycznym terenem, na jakim się zarysowało. Jest również pierwszym, jakie zostało stworzone przez winnicę, a pozostaje do dzisiaj w sercu wielu koneserów.

Dopasowanie do potraw:

Idealne w połączeniu z lekko wędzonymi rybami, tuńczykiem, skorupiakami oraz wszystkimi rodzajami makaronów.

Donnafugata,której siedziba znajduje się w Marsali - to jeden z najbardziej cenionych producentów Sycylii i jeden z tych, którzy w ostatnich dekadach wyciągnęli wyspę z prowincji winiarskiej Europy. Donnafugata ma szczególny sentyment do Lamparta ("Il Gattopardo" - powieść włoskiego pisarza Giuseppe Tomasie di Lampedusa, dzieła napisanego w konwencji powieści XIX-wiecznej, ukazującej schyłek świata starej burbońskiej arystokracji na Sycylii w czasach zjednoczenia Włoch). Firma wzięła nazwę od powieściowej posiadłość rodu Salina, w której rozgrywa się lwia część akcji. Niektóre z etykiet są też inspirowane  powieściowymi postaciami.